whatsapp

MP ilçe başkanı Polat, gazeteciler gününü kutladı

SİYASET (SG) - Seydişehir Gündem | 10.01.2024 - 14:53, Güncelleme: 10.01.2024 - 14:53
 

MP ilçe başkanı Polat, gazeteciler gününü kutladı

Millet Partisi Seydişehir ilçe başkanı Orhan Polat, gazeteciler insanları ve toplumu doğru ve tarafsız bilgilendirmek uğruna, ölüm pahasına da olsa görevlerini yapmaya çalışıyorlar.
Türk basın ve medyası, haberleşme hürriyetinin önündeki bütün kısıtlamalara ve engellere rağmen, her türlü dezenformasyona karşı insanın, milletin ve devletin menfaatlerinin yanında yer almaya devam ediyorlar. Bu özverili çaba ve gayreti tebrik ediyoruz.’’ dedi. Basın, ‘Demokratik Hukuk Devleti’nin Vazgeçilmezidir! Polat, ‘’Dünyada ve ülkemizde vuku bulan olayların doğru ve tarafsız bir şekilde aktarılmasında kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde, pek çok haksızlık ve adaletsizliğin önüne geçilmesinde basının etkisi inkâr edilemez. Medya bundan dolayı bütün dünyada yasama, yürütme ve yargı erklerinin yanında dördüncü kuvvet olarak tanımlanır. Bir ülkede demokrasinin bütün unsurlarıyla yerleşmesi ve ‘hukuk devleti’ ilkesinin tamamen oturması, medyanın görevini özgür ve tarafsız bir şekilde yapıp yapmadığıyla doğrudan bağlantılıdır. Bugün dünyanın gelişmiş demokratik sistemlerine sahip ülkelerinin bu seviyeye gelmesinde özgür ve tarafsız basının ciddi katkıları olmuştur.  Gazeteciler, Yazarlar, Basın ve Sosyal Medya, Hukukun Şefkat Kanatları Altında Olmalıdır! Haberleşme hürriyeti aynı zamanda ‘insan temel hak ve özgürlüklerinin olmazsa olmazlarındandır. Gazeteciliğin ve yazarlığın sermaye ve iktidar baskısından kurtarılması şarttır. Gazeteci, yazar, basın, medya ve sosyal medyanın, sosyal ve kültürel kutuplaşmayı tahrik edici; şiddeti, bölücülüğü, uyuşturuculuğu, kötü alışkanlıkları ve cinselliği telkin edici yayınları hariç olmak üzere; tarafsız-objektif-adil-doğru haber alıp-vermek-yaymak ve dürüst yorum yapmak hürriyetinin önündeki bütün yasal engeller kaldırılmalı, görevlerini yapmaları demokratik hukuk devletinin şefkatli kanatları altına alınmalıdır. Haberlerin Tarafsız ve Objektif; Fikir, Düşünce ve-Eleştirilerin Kişilik Haklarına Saldırılmadan Hürriyet İçinde Yapılmasını Hukukî Teminat Altına Alacağız! Millet Partisi, gazeteciliğin öncelikle kişilikli, saygın, kendisine ve başkalarına saygı duyan; haberlerin tarafsız, objektif; inandıklarını, fikirlerini, düşüncelerini, eleştirilerini insan, millet, devlet ve kamu adına, kamu yararına; kimsenin kişilik haklarına saldırmadan yapılması gerektiğine inanıyor ve teşvik ediyor. Gazetecilik mesleğine gönül ve emek vermiş tüm gazetecilerin Gazeteciler Günü’nü kutlar, haber alma özgürlüğü ve duyurma kararlılığı konusundaki özverilerini tebrik eder, ebedi âleme göçenlere de rahmet dileriz.’’
Millet Partisi Seydişehir ilçe başkanı Orhan Polat, gazeteciler insanları ve toplumu doğru ve tarafsız bilgilendirmek uğruna, ölüm pahasına da olsa görevlerini yapmaya çalışıyorlar.

Türk basın ve medyası, haberleşme hürriyetinin önündeki bütün kısıtlamalara ve engellere rağmen, her türlü dezenformasyona karşı insanın, milletin ve devletin menfaatlerinin yanında yer almaya devam ediyorlar. Bu özverili çaba ve gayreti tebrik ediyoruz.’’ dedi.

Basın, ‘Demokratik Hukuk Devleti’nin Vazgeçilmezidir!

Polat, ‘’Dünyada ve ülkemizde vuku bulan olayların doğru ve tarafsız bir şekilde aktarılmasında kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde, pek çok haksızlık ve adaletsizliğin önüne geçilmesinde basının etkisi inkâr edilemez. Medya bundan dolayı bütün dünyada yasama, yürütme ve yargı erklerinin yanında dördüncü kuvvet olarak tanımlanır.

Bir ülkede demokrasinin bütün unsurlarıyla yerleşmesi ve ‘hukuk devleti’ ilkesinin tamamen oturması, medyanın görevini özgür ve tarafsız bir şekilde yapıp yapmadığıyla doğrudan bağlantılıdır. Bugün dünyanın gelişmiş demokratik sistemlerine sahip ülkelerinin bu seviyeye gelmesinde özgür ve tarafsız basının ciddi katkıları olmuştur.  Gazeteciler, Yazarlar, Basın ve Sosyal Medya, Hukukun Şefkat Kanatları Altında Olmalıdır! Haberleşme hürriyeti aynı zamanda ‘insan temel hak ve özgürlüklerinin olmazsa olmazlarındandır. Gazeteciliğin ve yazarlığın sermaye ve iktidar baskısından kurtarılması şarttır.

Gazeteci, yazar, basın, medya ve sosyal medyanın, sosyal ve kültürel kutuplaşmayı tahrik edici; şiddeti, bölücülüğü, uyuşturuculuğu, kötü alışkanlıkları ve cinselliği telkin edici yayınları hariç olmak üzere; tarafsız-objektif-adil-doğru haber alıp-vermek-yaymak ve dürüst yorum yapmak hürriyetinin önündeki bütün yasal engeller kaldırılmalı, görevlerini yapmaları demokratik hukuk devletinin şefkatli kanatları altına alınmalıdır.

Haberlerin Tarafsız ve Objektif; Fikir, Düşünce ve-Eleştirilerin Kişilik Haklarına Saldırılmadan Hürriyet İçinde Yapılmasını Hukukî Teminat Altına Alacağız!

Millet Partisi, gazeteciliğin öncelikle kişilikli, saygın, kendisine ve başkalarına saygı duyan; haberlerin tarafsız, objektif; inandıklarını, fikirlerini, düşüncelerini, eleştirilerini insan, millet, devlet ve kamu adına, kamu yararına; kimsenin kişilik haklarına saldırmadan yapılması gerektiğine inanıyor ve teşvik ediyor.

Gazetecilik mesleğine gönül ve emek vermiş tüm gazetecilerin Gazeteciler Günü’nü kutlar, haber alma özgürlüğü ve duyurma kararlılığı konusundaki özverilerini tebrik eder, ebedi âleme göçenlere de rahmet dileriz.’’

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.