Kurban paylaşmaktır, kardeşliktir, iyiliktir, berekettir.
Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 02:32 Bu haber 2044 kez okundu
 
Ressam Aydın’dan sergi ve imza günü!
Görüntülü haber..
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Ressam Aydın’dan sergi ve imza günü!

Seydişehirli ressam ve yazar Mehmet Aydın, 05-10 Nisan tarihinde kişisel resim sergisi ve ‘Siyah gülümseme’ adlı şiir kitabının imza gününü düzenleyecek.
Sanat dünyasında 37. ci yılını geride bırakan Mehmet Aydın, birçok karma sergilerde yer aldığını belirterek 1000 adet basılan ‘Siyah Gülümseme’ adlı şiir kitabını da aynı gün BLC Cafe Bistroda sanatseverler ile buluşturacağını söyledi.

Aydın, ‘’ 53 yaşında ilkokul mezunuyum. 16 yaşında ressam abimin sayesinde renkler âlemine dâhil oldum. Ressamlık para kazandırmıyordu kahvehanelerde garson olarak çalışmaya başladım. Daha sonra inşaatlarda çalıştım ve usta oldum. Halen inşaat işiyle uğraşıyorum. Evimi resim atölyesine çevirdim tablolar yapıp sergiler açıyorum. Çünkü sanat bir toplumun aynasıdır. Çocuklara da bunu kavratmaya çalışıyorum’’ diye konuştu.
Şiir kitabi ile ilgili konuşan Mehmet Aydın, şunları kaydetti; ''Renkler âlemine daldığım yıllarda şiir yazarak kelimeler cümleler sayfalara dökülmeye başladı. Gönlümde hep bir kitap çıkarma arzusu oluştu. Bugünlere nasipmiş 1000 adet basılarak sergi günümde okuyucularıma imzaya açacağım. Bu kitap benden ziyade benim sevenlerimin olmuş oldu. Yoksa benim aklımda kitap çıkartmak yoktu. Ama teşekkür ediyorum sevenlerime gerçekten. Anlatılamayacak derinlikte güzel duyguymuş ikinci kitabım roman türünde olacak baskı işlemlerine başlandı.'' dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Ressam, Aydın’dan, sergi, ve, imza, günü!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı