whatsapp

Oda başkanı Aypar, Ramazan ayı mesajı

SİVİL TOPLUM (SG) - Seydişehir Gündem | 28.03.2022 - 11:16, Güncelleme: 28.03.2022 - 11:16
 

Oda başkanı Aypar, Ramazan ayı mesajı

Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı İbrahim Aypar, Ramazan Mesajı yayınladı.
Başkan Aypar; " İnsanlığın cehaletten ötürü, vahşi hayatın hüküm sürdüğü yıllarda, zalimlerin üstünlüğü vardı. Kadınlar eziyet görüp, kölelik sistemi sayesinde masum ve yoksul kimselerin mal gibi alınıp satılıyordu. Yaratanın emriyle kâinata, peygamberimiz vasıtasıyla tebliğ edilen İslam’ın yeryüzüne indirildiği ay olan mübarek Ramazan ayına erişmiş bulunuyoruz. Dünya insanının İslam ve Ahlaktan uzaklaştığı ve cahiliye dönemini andıran görüntüleri yaşadığımız bu asırda da, maalesef kısacık insan ömrünün türlü haksızlık ve zulümlerle yazık edildiğini, çıkar ve hesaplar yüzünden savaşların yapıldığını görüp yaşamaktayız. Annenin evlada, evladın ana babaya, komşunun komşuya, kardeşin kardeşe dünyalık için yaptığı eziyetler, fikir ayrılığında yaşanan fevrilik hatta cinayetlere varan eylemlerse artık toplum tarafından kanıksanır yaşamın doğal bir parçası halinde görülmeye başlanmıştır. İnsanlık adına hayâ edilecek bu ve buna benzer eylem ve yaşantıları günümüzde çoğaltabilirsiniz. Ancak sonu olan dünya hayatını bu gibi olumsuz yaşam şekliyle tamamlamak zorunda da değiliz. İşte bu noktada 14 asır önce peygamber efendimiz, (S:A:V) aracılığıyla bizlere tebliğ edilen Gerçek İslam’ı ve onun bize sunduğu ahlakı hayatımızda uygulamaya koyduğumuz takdirde toplum ve bireysel olarak huzur bulunacağından hiç şüphe yoktur. İçinde ahlak barındırmayan din anlayışı İslam olamaz.  İslam’ın temeli ve öğretisi, Ahlak, doğruluk dürüstlük, Vicdan, çalışkanlık, temizlik hoşgörü, sevgi, saygı, utanma, helal kazanç gibi insan hayatının Rahat, sağlık, huzur ve barış içinde yaşamasını sağlayacak güzelliklerle doludur. Yaşantılarımızı bu noktada yeniden şekillendirmemiz gerektiğine inanıyorum. İdrak edeceğimiz Ramazan ayının, saydığımız bütün olumsuzlukların ortadan kalkmasına, özlediğimiz güzelliklere tekrar kavuşulmasına vesile olmasını diliyorum. Allah yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri hayır ve hasenatları kabul etsin. Bu vesile ile İslam dünyasının, ulusumuzun ve tüm esnaf ve sanatkârımızın ramazan ayını tebrik ediyor. Sağlık barış ve huzur içinde, bereketli yarınlara erişilmesini diliyorum.’’
Esnaf ve Sanatkâr Odası Başkanı İbrahim Aypar, Ramazan Mesajı yayınladı.

Başkan Aypar; " İnsanlığın cehaletten ötürü, vahşi hayatın hüküm sürdüğü yıllarda, zalimlerin üstünlüğü vardı. Kadınlar eziyet görüp, kölelik sistemi sayesinde masum ve yoksul kimselerin mal gibi alınıp satılıyordu. Yaratanın emriyle kâinata, peygamberimiz vasıtasıyla tebliğ edilen İslam’ın yeryüzüne indirildiği ay olan mübarek Ramazan ayına erişmiş bulunuyoruz.

Dünya insanının İslam ve Ahlaktan uzaklaştığı ve cahiliye dönemini andıran görüntüleri yaşadığımız bu asırda da, maalesef kısacık insan ömrünün türlü haksızlık ve zulümlerle yazık edildiğini, çıkar ve hesaplar yüzünden savaşların yapıldığını görüp yaşamaktayız. Annenin evlada, evladın ana babaya, komşunun komşuya, kardeşin kardeşe dünyalık için yaptığı eziyetler, fikir ayrılığında yaşanan fevrilik hatta cinayetlere varan eylemlerse artık toplum tarafından kanıksanır yaşamın doğal bir parçası halinde görülmeye başlanmıştır.

İnsanlık adına hayâ edilecek bu ve buna benzer eylem ve yaşantıları günümüzde çoğaltabilirsiniz. Ancak sonu olan dünya hayatını bu gibi olumsuz yaşam şekliyle tamamlamak zorunda da değiliz. İşte bu noktada 14 asır önce peygamber efendimiz, (S:A:V) aracılığıyla bizlere tebliğ edilen Gerçek İslam’ı ve onun bize sunduğu ahlakı hayatımızda uygulamaya koyduğumuz takdirde toplum ve bireysel olarak huzur bulunacağından hiç şüphe yoktur.

İçinde ahlak barındırmayan din anlayışı İslam olamaz.  İslam’ın temeli ve öğretisi, Ahlak, doğruluk dürüstlük, Vicdan, çalışkanlık, temizlik hoşgörü, sevgi, saygı, utanma, helal kazanç gibi insan hayatının Rahat, sağlık, huzur ve barış içinde yaşamasını sağlayacak güzelliklerle doludur. Yaşantılarımızı bu noktada yeniden şekillendirmemiz gerektiğine inanıyorum.

İdrak edeceğimiz Ramazan ayının, saydığımız bütün olumsuzlukların ortadan kalkmasına, özlediğimiz güzelliklere tekrar kavuşulmasına vesile olmasını diliyorum. Allah yaptığımız ve yapacağımız ibadetleri hayır ve hasenatları kabul etsin.

Bu vesile ile İslam dünyasının, ulusumuzun ve tüm esnaf ve sanatkârımızın ramazan ayını tebrik ediyor. Sağlık barış ve huzur içinde, bereketli yarınlara erişilmesini diliyorum.’’

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.