whatsapp

Karaca: eğitim ve öğretimdeki sorunlar devam ediyor

SİYASET (SG) - Seydişehir Gündem | 14.04.2022 - 11:31, Güncelleme: 14.04.2022 - 11:31
 

Karaca: eğitim ve öğretimdeki sorunlar devam ediyor

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, yönetim kurulu üyesi ve İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Mesuthan Boyalı ile birlikte Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek eğitimin sorunları hakkında bilgi aldı.
Ziyarette eğitim ve öğretim sisteminde yapısal sorunların devam ettiğini belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Ülkemizde okullaşma oranlarında, fiziki altyapıda ve öğretmen sayısında bazı iyileşmeler sağlanmış olmasına rağmen, eğitim ve öğretim sistemimizin yapısal sorunları devam etmektedir. Gelir grupları ve bölgeler itibariyle eğitimde fırsat eşitliğindeki dengesizlikler sürmekte, müfredatın günümüz ve geleceğin ihtiyaçlarıyla kopukluğu devam etmekte, eğitimin niteliği ve kalitesindeki sorunlar önemini korumaktadır. Deva partisi olarak ilkeli bir duruş içinde olup, eğitimde, ekonomide ve diğer alanlardaki sorunların çözümü için eylem planlarımız hazırdır. Ülkemizin geleceğine ve yaşadığı sorunlara deva olmak için çıktığımız bu yolda amacımız, ülkemizin sorunlarını çözmek ve kalkındırmaktır. Deva Partisi olarak iktidara geldiğimizde ülkemizin kaynaklarını üretime, eğitime ve sosyal hayata yansıtacağız. Parti programımızda hak, adalet, özgürlükler, ekonomi ve eğitim öncelikli oldu.  Ülkemizin ekonomisinin iyi olmadığı hepimizin malumudur. Ülkemizin getirildiği nokta da ekonomiyi güven kalmadı. Güveni sağlayamadığınız takdirde ekonomide düzelmez.  Güvenin tesis edilmesi her açıdan önemlidir. Yerli ve yabancı yatırımların artmasını güven ve hukuk sağlar. Bunun yanında denetlenmeyen ve tek kişiye endekslenmiş sistemin ülkemizi ne hale getirdiği ortadadır. Partimizin de içinde bulunduğu 6 partinin ortaya koyduğu güçlendirilmiş parlamenter sistemin ülkemizin kurtuluşuna, demokrasimizin gelişimine ve ekonomi baştan olmak üzere bütün sorunlarının çözümüne olumlu katkı yapacaktır. Eğitimin ve öğretmenlerimizin sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bizleri kabul ettiğin için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.  Eğitimde sorun üstüne sorun ekleniyor Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit Deva Partisinin ziyaretinden ve sorunlarıyla ilgilenmelerinden memnun olduklarını dile getirerek, “İktidar 20 yıldır uyguladığı eğitim politikasıyla sorun üstüne sorun ekleyerek, her eski yılı arar bir duruma geldik.  Ekonomik koşulların ağırlaşması ve aldığımız ücretle geçinemediğimiz için Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve sendika olarak yüzde 100 bir zam talep ettik. Talebimiz gerçekleşmediği içinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Gelinin noktada korkudan dolayı kimse sorunlarını gündeme getiremiyor.  Eğitimin ve öğretmenlerin sorunları artarak devam ediyor.  Bu anlamda içinde olduğunuz 6 siyasi partinin ittifakına ve ülkemizin sorunlarının çözümüne yönelik görüşlerini önemli görüyoruz. Cumhuriyet ruhuyla üretime, demokrasiye, emeğe ve eğitime verilen yüksek değerle ülkemiz kurtulur düşüncesindeyiz. Ülkemizin ve eğitimin sorunlarının çözümünden başka hiçbir derdimizde yoktur. Bizi ziyaret etmeniz ve sorunlarımızı takip etmenizden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.  
Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, yönetim kurulu üyesi ve İl Gençlik Çalışmaları Başkanı Mesuthan Boyalı ile birlikte Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek eğitimin sorunları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette eğitim ve öğretim sisteminde yapısal sorunların devam ettiğini belirten Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca, “Ülkemizde okullaşma oranlarında, fiziki altyapıda ve öğretmen sayısında bazı iyileşmeler sağlanmış olmasına rağmen, eğitim ve öğretim sistemimizin yapısal sorunları devam etmektedir. Gelir grupları ve bölgeler itibariyle eğitimde fırsat eşitliğindeki dengesizlikler sürmekte, müfredatın günümüz ve geleceğin ihtiyaçlarıyla kopukluğu devam etmekte, eğitimin niteliği ve kalitesindeki sorunlar önemini korumaktadır. Deva partisi olarak ilkeli bir duruş içinde olup, eğitimde, ekonomide ve diğer alanlardaki sorunların çözümü için eylem planlarımız hazırdır. Ülkemizin geleceğine ve yaşadığı sorunlara deva olmak için çıktığımız bu yolda amacımız, ülkemizin sorunlarını çözmek ve kalkındırmaktır. Deva Partisi olarak iktidara geldiğimizde ülkemizin kaynaklarını üretime, eğitime ve sosyal hayata yansıtacağız. Parti programımızda hak, adalet, özgürlükler, ekonomi ve eğitim öncelikli oldu.  Ülkemizin ekonomisinin iyi olmadığı hepimizin malumudur. Ülkemizin getirildiği nokta da ekonomiyi güven kalmadı. Güveni sağlayamadığınız takdirde ekonomide düzelmez.  Güvenin tesis edilmesi her açıdan önemlidir. Yerli ve yabancı yatırımların artmasını güven ve hukuk sağlar. Bunun yanında denetlenmeyen ve tek kişiye endekslenmiş sistemin ülkemizi ne hale getirdiği ortadadır. Partimizin de içinde bulunduğu 6 partinin ortaya koyduğu güçlendirilmiş parlamenter sistemin ülkemizin kurtuluşuna, demokrasimizin gelişimine ve ekonomi baştan olmak üzere bütün sorunlarının çözümüne olumlu katkı yapacaktır. Eğitimin ve öğretmenlerimizin sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bizleri kabul ettiğin için sizlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Eğitimde sorun üstüne sorun ekleniyor

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit Deva Partisinin ziyaretinden ve sorunlarıyla ilgilenmelerinden memnun olduklarını dile getirerek, “İktidar 20 yıldır uyguladığı eğitim politikasıyla sorun üstüne sorun ekleyerek, her eski yılı arar bir duruma geldik.  Ekonomik koşulların ağırlaşması ve aldığımız ücretle geçinemediğimiz için Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve sendika olarak yüzde 100 bir zam talep ettik. Talebimiz gerçekleşmediği içinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Gelinin noktada korkudan dolayı kimse sorunlarını gündeme getiremiyor.  Eğitimin ve öğretmenlerin sorunları artarak devam ediyor.  Bu anlamda içinde olduğunuz 6 siyasi partinin ittifakına ve ülkemizin sorunlarının çözümüne yönelik görüşlerini önemli görüyoruz. Cumhuriyet ruhuyla üretime, demokrasiye, emeğe ve eğitime verilen yüksek değerle ülkemiz kurtulur düşüncesindeyiz. Ülkemizin ve eğitimin sorunlarının çözümünden başka hiçbir derdimizde yoktur. Bizi ziyaret etmeniz ve sorunlarımızı takip etmenizden dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.  

Konya HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.