whatsapp

Bir portre; Eğitimci Musa İlhan!

ANALİZ (SG) - Seydişehir Gündem | 15.03.2022 - 01:14, Güncelleme: 15.03.2022 - 01:22
 

Bir portre; Eğitimci Musa İlhan!

Milli mücadele konulu 8500 sayfa yazılı arşiv belgeleri olup 1000 civarında Balkan savaşları mübadele Atatürk Çanakkale Mehmet Akif ve Kıbrıs konulu fotoğraf arşivi vardır ve sergiler düzenlenmektedir. (GÖRÜNTÜLÜ)
  Editör: Ayşegül Çağıl Musa İlhan, 1954 yılında Aydın’da doğdu. eğitimci emekli Öğretmen. Aydın mercek TV sahibi. 14 sene idarecilik yapmış gençliğinden beri çok kitap okumuş aydın yöresi tarihîne ve kültürüne sahip bir eğitimcidir. Özellikle milli mücadele dönemini araştıran yazan mücadeleyi seven bir insandır 2003 yılında emekli olduktan sonra 14 sene Aydın TV aytv de siyaset ağırlıklı mercek canlı yayın programını yapmış pek çok siyasetçiyi rahmetli Süleyman Demirel, Rauf Denktaş pek çok bakan siyasetçi ve toplum önderlerini konuk etmiştir. Aydın da yaşayan Musa İlhan 8 sene haftalık aydın mercek gazetesini çıkarmıştır. Şu ana kadar yayınlanmış 6 adet kitabı vardır. 3 tanede baskıya hazır kitabı vardır. Hedefi 10 kitap ve 1 milyon eve girmektir. Halen Aydın tarih eğitim ve kültür derneği başkanlığını yürütmektedir. Yurtiçi ve yurt dışında milli mücadele dönemi konulu konferansta davet edildiğinde tarih ve kültür eğitimleri vermektedir. Milli mücadele konulu 8500 sayfa yazılı arşiv belgeleri olup 1000 civarında Balkan savaşları mübadele Atatürk Çanakkale Mehmet Akif ve Kıbrıs konulu fotoğraf arşivi vardır ve sergiler düzenlenmektedir. Ankara meclis kütüphanesi arşivleri ve milli kütüphane arşivlerine inilerek hazırlanmış Osmanlıcadan Türkçe’ ye tercüme edilerek çevrilmiş cumhuriyet dönemi gazetesi, kuruluş dergisi, Atatürk’ün söylev ve demeçleri, Dünden bugüne atasözleri çıkan milli kitapları arkasındadır. Bizlere bu çok, çok kıymetli çalışmaları ile milli kültürümüzü tarihî yaşatarak bu kıymetli arşivi bizler için büyük bir özveri ile hazırlanmış aşaması olan her birisi Osmanlıcadan Türkçe ‘ye çevrilmiş buram, buram tarih kokan geçmişimizi bizlere kazandıran milli değerlerimize değerli Musa İlhan hocamızı da tanıyarak kendisine büyük bir minnettarlıkla müteşekkiriz. Bizlerde bu çok kıymetli eserlere sahip çıkacağız. Dünün, dünde kalarak gittiği gibi dünün insanlarda bugünden gittiler. O bizlere tarihi anlatacak nesilde artık biterek tükendi. O dönemden son kalan insanlara milli değerler gözüyle bakmak geçmişimiz ayniyetle aidiyetimiz ata mirası köklerimizdir. Bu milli değere sahip olmak her evde bulunması gereken kütüphane tarih arşivi milli kültürümüz olan bu kaynak kitaplar internet üzerinden satışı yapılmaktadır. 18. Mart Çanakkale zaferi Atatürk ve Çanakkale tüm aziz şehitlerimizi anma anısına şehitlerimizin ruhu şad mekânları cennet olsun. Çanakkale savaşı Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın Bu toprak bir devrin battığı yerdir. Eğil de kulak ver, Bu sessiz yığın, Bir vatan kalbinin attığı yerdir.
Milli mücadele konulu 8500 sayfa yazılı arşiv belgeleri olup 1000 civarında Balkan savaşları mübadele Atatürk Çanakkale Mehmet Akif ve Kıbrıs konulu fotoğraf arşivi vardır ve sergiler düzenlenmektedir. (GÖRÜNTÜLÜ)

 

Editör: Ayşegül Çağıl

Musa İlhan, 1954 yılında Aydın’da doğdu. eğitimci emekli Öğretmen. Aydın mercek TV sahibi.

14 sene idarecilik yapmış gençliğinden beri çok kitap okumuş aydın yöresi tarihîne ve kültürüne sahip bir eğitimcidir.

Özellikle milli mücadele dönemini araştıran yazan mücadeleyi seven bir insandır 2003 yılında emekli olduktan sonra 14 sene Aydın TV aytv de siyaset ağırlıklı mercek canlı yayın programını yapmış pek çok siyasetçiyi rahmetli Süleyman Demirel, Rauf Denktaş pek çok bakan siyasetçi ve toplum önderlerini konuk etmiştir. Aydın da yaşayan Musa İlhan

8 sene haftalık aydın mercek gazetesini çıkarmıştır.

Şu ana kadar yayınlanmış 6 adet kitabı vardır.

3 tanede baskıya hazır kitabı vardır.

Hedefi 10 kitap ve 1 milyon eve girmektir.

Halen Aydın tarih eğitim ve kültür derneği başkanlığını yürütmektedir.

Yurtiçi ve yurt dışında milli mücadele dönemi konulu konferansta davet edildiğinde tarih ve kültür eğitimleri vermektedir.

Milli mücadele konulu 8500 sayfa yazılı arşiv belgeleri olup 1000 civarında Balkan savaşları mübadele Atatürk Çanakkale Mehmet Akif ve Kıbrıs konulu fotoğraf arşivi vardır ve sergiler düzenlenmektedir.

Ankara meclis kütüphanesi arşivleri ve milli kütüphane arşivlerine inilerek hazırlanmış Osmanlıcadan Türkçe’ ye tercüme edilerek çevrilmiş cumhuriyet dönemi gazetesi, kuruluş dergisi, Atatürk’ün söylev ve demeçleri, Dünden bugüne atasözleri çıkan milli kitapları arkasındadır.

Bizlere bu çok, çok kıymetli çalışmaları ile milli kültürümüzü tarihî yaşatarak bu kıymetli arşivi bizler için büyük bir özveri ile hazırlanmış aşaması olan her birisi Osmanlıcadan Türkçe ‘ye çevrilmiş buram, buram tarih kokan geçmişimizi bizlere kazandıran milli değerlerimize değerli Musa İlhan hocamızı da tanıyarak kendisine büyük bir minnettarlıkla

müteşekkiriz.

Bizlerde bu çok kıymetli eserlere sahip çıkacağız.

Dünün, dünde kalarak gittiği gibi dünün insanlarda bugünden gittiler.

O bizlere tarihi anlatacak nesilde artık biterek tükendi.

O dönemden son kalan insanlara milli değerler gözüyle bakmak geçmişimiz ayniyetle aidiyetimiz ata mirası köklerimizdir.

Bu milli değere sahip olmak her evde bulunması gereken kütüphane tarih arşivi milli kültürümüz olan bu kaynak kitaplar internet üzerinden satışı yapılmaktadır.

18. Mart Çanakkale zaferi Atatürk ve Çanakkale tüm aziz şehitlerimizi anma anısına şehitlerimizin ruhu şad mekânları cennet olsun.

Çanakkale savaşı

Dur yolcu!

Bilmeden gelip bastığın

Bu toprak bir devrin battığı yerdir.

Eğil de kulak ver,

Bu sessiz yığın,

Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.