Reklam içeriği yüklenmemiş.
wassap
SİVİL TOPLUM (SG) - Seydişehir Gündem | Haber Girişi: 12.10.2021 - 11:36, Güncelleme: 12.10.2021 - 11:36

Selçuk gaz altyapı çalışmaları konusunda uyardı

 

Selçuk gaz altyapı çalışmaları konusunda uyardı

Kazı çalışmalarından önce mutlaka 187 Doğal Gaz Acil Hattı’na bilgi verilmeli.
Selçuk gaz Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, altyapı çalışmaları kapsamında yapılan kazıların olası tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu. Kazı çalışmalarına başlamadan önce 187 Doğal Gaz Acil Hattı’na bilgi verilmesinin önemine dikkat çeken Kolsan, çalışmaların sorumlu teknik personel nezaretinde gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. 12 Ekim 2021 – Kentlerde yapılan kazı çalışmaları, bazen doğal gaz arzının güvenliğini ve sürekliliğini sekteye uğratabiliyor. Bu kazıların kimi zaman tehlikelere de yol açabileceğini belirten SELÇUKGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, planlanan kazı çalışmaları öncesinde 187 Doğal Gaz Acil Hattı’nın aranarak bilgi verilmesi ve çalışmaların sorumlu teknik bir personel nezaretinde yapılması gerektiğini vurguladı. Kolsan, “Şirketimize bilgi verilmeden yapılan bazı çalışmalar sonucunda doğal gaz dağıtım hattı hasarları oluşabiliyor ve doğal gaz kesintileri yaşanabiliyor. Altyapı çalışmalarında bilinçsiz ve habersiz yapılan kazılarda meydana gelen hasar sonucunda, can ve mal kayıpları meydana gelebiliyor. Bu nedenle, altyapı kurumlarının çalışmalara başlamadan önce haber vermeleri; hiç istemeyeceğimiz olası can ve mal kayıplarının önüne geçmek için büyük önem taşıyor” diye konuştu. 187 DOĞAL GAZ ACİL İHBAR HATTI ARANMALI Haber verilmeden yapılan çalışmalarda, kontrolsüz doğal gaz çıkışları nedeniyle müdahale süresi ve buna bağlı olarak emniyet ortamının tesis edilmesinde bazı sorunlar yaşanabildiğine dikkat çeken Kolsan, şunları söyledi: “Doğal gaz alt yapısındaki hasarlar, ağır sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Alt ve üst yapı çalışmalarından kaynaklanabilecek her türlü hasardan, can ve mal kaybından çalışma yapan ekipler ve bu ekipleri koordine eden yöneticilerin sorumlu olduğunu unutmayalım” dedi. Doğal Gaz Dağıtım Projesi Çalışma Sistematiği Protokolleri ve Aykome Yönetmeliği’nde, tüm kurum, kuruluş ve vatandaşların yapacakları kazı çalışmalarında uyulması gereken kuralların açıkça belirtildiğini dile getiren Kolsan, “Bu protokol ve yönetmelik gereğince, yapılacak kazılar öncesinde 187 Doğal Gaz Acil Hattı aranarak, yapılacak kazıyla ilgili bilgi verilmesi önem taşıyor. Bu bilginin ardından biz de planlamamızı yaparak ilgili kazıya yetkili bir teknik personelin nezaret etmesinden sorumluyuz. Hem altyapı kurumları hem de doğal gaz dağıtım şirketi olarak Selçuk gaz, yukarıda sözünü ettiğim protokol ve yönetmeliğe uymakla yükümlüyüz. Güvenli doğal gaz arzının sürekliliği için buna dikkat etmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Kazı çalışmalarından önce mutlaka 187 Doğal Gaz Acil Hattı’na bilgi verilmeli.

Selçuk gaz Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, altyapı çalışmaları kapsamında yapılan kazıların olası tehlikeleri konusunda uyarıda bulundu. Kazı çalışmalarına başlamadan önce 187 Doğal Gaz Acil Hattı’na bilgi verilmesinin önemine dikkat çeken Kolsan, çalışmaların sorumlu teknik personel nezaretinde gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

12 Ekim 2021 – Kentlerde yapılan kazı çalışmaları, bazen doğal gaz arzının güvenliğini ve sürekliliğini sekteye uğratabiliyor. Bu kazıların kimi zaman tehlikelere de yol açabileceğini belirten SELÇUKGAZ Genel Müdürü Yılmaz Kolsan, planlanan kazı çalışmaları öncesinde 187 Doğal Gaz Acil Hattı’nın aranarak bilgi verilmesi ve çalışmaların sorumlu teknik bir personel nezaretinde yapılması gerektiğini vurguladı.

Kolsan, “Şirketimize bilgi verilmeden yapılan bazı çalışmalar sonucunda doğal gaz dağıtım hattı hasarları oluşabiliyor ve doğal gaz kesintileri yaşanabiliyor. Altyapı çalışmalarında bilinçsiz ve habersiz yapılan kazılarda meydana gelen hasar sonucunda, can ve mal kayıpları meydana gelebiliyor. Bu nedenle, altyapı kurumlarının çalışmalara başlamadan önce haber vermeleri; hiç istemeyeceğimiz olası can ve mal kayıplarının önüne geçmek için büyük önem taşıyor” diye konuştu.

187 DOĞAL GAZ ACİL İHBAR HATTI ARANMALI

Haber verilmeden yapılan çalışmalarda, kontrolsüz doğal gaz çıkışları nedeniyle müdahale süresi ve buna bağlı olarak emniyet ortamının tesis edilmesinde bazı sorunlar yaşanabildiğine dikkat çeken Kolsan, şunları söyledi: “Doğal gaz alt yapısındaki hasarlar, ağır sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Alt ve üst yapı çalışmalarından kaynaklanabilecek her türlü hasardan, can ve mal kaybından çalışma yapan ekipler ve bu ekipleri koordine eden yöneticilerin sorumlu olduğunu unutmayalım” dedi.

Doğal Gaz Dağıtım Projesi Çalışma Sistematiği Protokolleri ve Aykome Yönetmeliği’nde, tüm kurum, kuruluş ve vatandaşların yapacakları kazı çalışmalarında uyulması gereken kuralların açıkça belirtildiğini dile getiren Kolsan, “Bu protokol ve yönetmelik gereğince, yapılacak kazılar öncesinde 187 Doğal Gaz Acil Hattı aranarak, yapılacak kazıyla ilgili bilgi verilmesi önem taşıyor. Bu bilginin ardından biz de planlamamızı yaparak ilgili kazıya yetkili bir teknik personelin nezaret etmesinden sorumluyuz. Hem altyapı kurumları hem de doğal gaz dağıtım şirketi olarak Selçuk gaz, yukarıda sözünü ettiğim protokol ve yönetmeliğe uymakla yükümlüyüz. Güvenli doğal gaz arzının sürekliliği için buna dikkat etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve seydisehirgundem.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Reklam içeriği yüklenmemiş.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.