Haber Detayı
07 Şubat 2021 - Pazar 11:43 Bu haber 1424 kez okundu
 
Yayla’nın, bir ideal inşası adlı kitabı yayınlandı
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Yayla’nın, bir ideal inşası adlı kitabı yayınlandı

Şehrimizde Haftalık yayınlanan Üretici Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Üretici Haber Sitesinin Genel Yayın yönetmeni İmdat Yayla’nın gazete yazılarından oluşan “Bir İdeal İnşası” adlı kitabı yayınlandı.

İmdat Yayla’nın Bir İdeal İnşası kitabını Kitap yurdu Doğrudan Yayıncılık tarafından baskısı yapıldı.

Gazete yazılarından derlenen kitapta, İmdat Yayla’nın siyasi, sosyal, tarihi ve toplumsal konuları ele aldığı yazıları yer almaktadır.

 İmdat Yayla kitabı yazarken hayallerinin peşinden gittiğini belirtirken şunları ifade etti; ‘’ İnsana verilen bir emanettir ömür süresi. Takvim yaprakları tükenirken, emanetin süresi de kısalır gitgide. Dünyaya doğar, burada yaşar ve gelip geçeriz biz de. Tıpkı bizden önceki fanilerin yaptığı gibi,  lakin ömür takvimi tükenirken, o takvimin arka yapraklarına her gün ne doldurabildiğimiz, neler yazdırabildiğimiz değil midir esas olan? Dünya, kendi düzeni içerisinde insanı isteyerek ya da istemeyerek de olsa her gün biraz daha küçültüyor. Şöyle birazcık düşünebilseydik, zaman akarken tek akıntının zaman olmadığını idrakinde olabilseydik keşke” dedi.

1965 yılında Konya’nın Yunak ilçesinde doğan İmdat Yayla, MTA’da ve Konya Şeker Fabrikasında çalıştı.  Emekli olan İmdat Yayla Ulusal yayınlanan Tercüman ve Konya yayınlanan Anadolu’da Manşet Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2014 yılında yayına başlayan Üretici Haber Sitesinin Genel Yayın Yönetmeni görevini yürütürken, 2015 yılında da kurduğu Üretici Haber Gazetesinin de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürüyor. Evli iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Yayla’nın,, bir, ideal, inşası, adlı, kitabı, yayınlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı