Haber Detayı
04 Şubat 2021 - Perşembe 01:44 Bu haber 1015 kez okundu
 
Türk Kızılay’ı Seydişehir’de kan bağış kampanyası düzenledi
SAĞLIK Haberi
Türk Kızılay’ı Seydişehir’de kan bağış kampanyası düzenledi

Konya’nın Seydişehir İlçesi’nde Kızılay Kan Merkezinin düzenlediği Kan Bağışı Kampanyası kapsamında Gezici Tır ile Kan Bağışları alınıyor.

Türk Kızılay’ı kan bağış aracı Belediye Meydanı’nda kan bağışı kampanyasına devam ederek, kan bağışlarını kabul etti.5 gün sürecek Kan Bağışı Kampanyası’na vatandaşlar büyük ilgi gösterdiler.

Türk Kızılay’ı Konya kan merkezinde görevli Dr. Emre Tepegöz, Türk Kızılay’ının ara vermeden kan bağışı kampanyalarına devam ettiğini belirterek kan bağışının 18-65 yaş arası, önemli sağlık problemi bulunmayanların kan bağışında bulunabileceğini söyledi.

Kanın acil değil, sürekli ihtiyaç olduğuna dikkati çeken Seydişehir Kızılay koordinatörü Tevfik Balcı, salgın döneminde kan stoklarındaki azalmanın önüne geçmek amacıyla düzenlenen kampanyalara sağlık durumu müsait olan her vatandaşı destek vermeye davet etti.

Sıkıntılı günleri birlikte aşacaklarını belirten Balcı, ‘’ Pandemi döneminde kana çok ihtiyaç duyuyoruz. Her yıl yüzlerce insan hastalık ya da kaza sonrası kan bulunamadığı için hayatını kaybediyor. Buna karşılık, son yıllarda yapılan araştırmalar ülkemizdeki yıllık kan bağışı oranının nüfusun yüzde 1’i kadar olduğunu gösteriyor. Kan bağışı, kan bekleyen kişilerin hayatlarını kurtarmasının yanı sıra kişinin kendi sağlığı açısından da yaşamsal önem taşıyor. Kan bağışında kan hücreleri yenileniyor, bu da daha sağlıklı ve daha güçlü bir vücuda sahip olunmasını sağlıyor. Tek kaynağın insan olması ve ihtiyaç duyulduğunda yerine kullanılabilecek bir yedeğinin olmaması kanın ve kan bağışlamanın önemini son derecede arttırmaktadır. Bağışta bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Türk, Kızılay’ı, Seydişehir’de, kan, bağış, kampanyası, düzenledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı