Haber Detayı
03 Kasım 2020 - Salı 21:14 Bu haber 3316 kez okundu
 
Seydişehir’den İzmir’e depremzedeler için yardım eli
Görüntülü haber..
SİVİL TOPLUM Haberi
Seydişehir’den İzmir’e depremzedeler için yardım eli

Konya’nın Seydişehir ilçesinde Kalbim Egede Kaldı gönüllüleri tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan giyecekten gıdaya kadar bir kamyon dolusu yardımlar İzmir depremzedeleri için yola çıktı.

Yardım gönüllüleri adına konuşan Evla Yazgan, depremzedelere yardımcı olmak ve depremin yaralarının sarılmasına katkı sunan Seydişehir halkı İzmir depremzedeleri için tek vücut kenetlendiğini söyledi.

Yazgan sözlerine. ‘’ Nerede bir sıkıntı yâda doğal bir afet olsa vicdanımız bizleri rahat bırakmıyor. Seydişehir’den İzmir’e yardım için hemen kolları sıvadık. Yardım seferberliğine sağ olsunlar Seydişehirli hayırseverler ve vatandaşlarımız karşılık vererek yardımcı oldular. Hazırlanan yardım malzemelerin içerisinde zeytinyağı, zeytin, salça, bulgur gibi gıda maddeleri, temizlik malzemeleri, ıslak mendiller, battaniye, bebek bezleri, tuvalet kâğıtları, konserveler, tek kullanımlık tabaklar ve bardaklar, çorap ve çeşitli giyecekler, maske gibi malzemeler yer aldı. Destek veren Seydişehirlilere çok çok teşekkür ederim” dedi.

Evla Yazgan; Toplanan yardımların depolanmasına ve gönderilmesine katkı sağlayan Elit ayakkabı iş yeri sahiplerine Şahin Fotoğrafçılığa teşekkür ederiz.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Seydişehir’den, İzmir’e, depremzedeler, için, yardım, eli,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı