Haber Detayı
17 Ağustos 2020 - Pazartesi 00:05 Bu haber 5622 kez okundu
 
Seydişehir’de Psikoteknik Merkezi açıldı!
SİVİL TOPLUM Haberi
Seydişehir’de Psikoteknik Merkezi açıldı!

Seydişehir Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Ulukapı Mahallesi, Necati Kalaycıoğlu Caddesi eski garaj karşısında hizmete girdi.

Psikoteknik Değerlendirme Merkezi işletme sahipleri Hilmi Kısa, Raşit Yılmaz ortaklığında şoförler esnafının hizmetine sundular.

Sürücülere 1 saatlik testin ardından psikoteknik belgesi verildiğini anlatan Hilmi Kısa,  psikoteknik testinin, insan unsurundan kaynaklı olarak meydana gelen trafik kazalarını minimize düşürmek, sürücünün trafiğe çıktığı andan itibaren hafıza, hız kontrolü ve saldırganlık gibi durumlarda davranış ve tepkilerini ölçmek için uygulandığını söyledi.

Hilmi Kısa, ‘’ Karayolu Taşıma Kanunu gereğince Şoför esnafının almak zorunda olduğu psikoteknik Değerlendirme Raporu işlemlerini gerçekleştirmek üzere ilçemize Özel Seydişehir Psikoteknik Değerlendirme Merkezi teste başlamıştır. 
Manavgat’ın da ilk Psikoteknik ve SRC merkezini işleten ve  8 yıldır Manavgat’ın öncü kuruluşu olan Manavgat Psikoteknik. Manavgat  SRC Merkezini işleten girişimci Hilmi Kısa ile Seydişehir’in çocuğu Raşit  Yılmaz işbirliği ile Seydişehir Psikoteknik Merkezi ünvanıyla faaliyete geçmiştir. Seydişehir Psikoteknik ile birlikte Şoför esnafı Konya merkeze ya da Antalya’ya teste gitmekten kurtulmuş, Psikoteknik hizmeti ayaklarına gelmiştir.’’ dedi
Merkezimiz Ulukapı Mahallesi, Necati Kalaycıoğlu Cad.No.44/2 SEYDİŞEHİR. Telefon; Ofis: 0 332 582 00 11  Ofis GSM: 0 552 582 00 11 Raşit Yılmaz:  0 535 624 0521 Hilmi Kısa:  0 532 245 84 99

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Seydişehir’de, Psikoteknik, Merkezi, açıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı