Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 04:36 Bu haber 2880 kez okundu
 
Sağlık merkezi inşaatının temel kazısı yapıldı
SAĞLIK Haberi
Sağlık merkezi inşaatının temel kazısı yapıldı

Sağlık Bakanlığı, Konya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Seydişehir ilçesi Alaylar 2 mahallesi, Atatürk caddesindeki eski sağlık ocağının bulunduğu arazi üzerine sağlık merkezinin temel kazısı yapılarak inşaat çalışmalarına başlandı.

2021 yılı sonuna tamamlanacağı bildirilen Aile Hekimliği, Sağlıklı Hayat Merkezi, Veremle Savaş Dispanseri, Ana Çocuk Sağlığı ve Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binası gibi önemli sağlık birimleri bir araya gelerek, vatandaşların sağlık hizmetlerinden faydalanması sağlanacak.

İlçenin yeni bir modern aile sağlık merkezine kavuşacağını belirten yetkililer, vatandaşların sağlık hizmetlerinden maksimum seviyede faydalanabilmesi için İlçe Sağlık Müdürlüğü Hizmet binası ve 1 nolu Sağlık merkezi inşaat çalışmalarının başlandığını söyledi.

2021 yılının sonlarına doğru vatandaşlara hizmet vermeye başlayacağını kaydeden yetkililer, ‘’ Sağlık merkezi tamamlandığında  İlçe Sağlık Müdürlüğü-Halk Sağlığı Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezi, Verem Savaş-KETEM- Halk Sağlığı Laboratuvarı- 8 adet muayene odası, toplantı salonu, aşı bebek ve gebe izleme ve emzirme odası, otopark, yer alacak. Vatandaşlarımız kendilerine sunulan sağlık hizmetlerinden en üst seviyede yararlanacak. İnşaat 3 bin 46 metre kare kapalı alanda 734. 15 metre kare inşaat yapılacak. Bodrum ve zemin üzeri 2 kattan oluşacak.’’

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Sağlık, merkezi, inşaatının, temel, kazısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı