Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 23:48 Bu haber 860 kez okundu
 
Kızı ve oğluna cinsel istismardan yargılanan sanık: Eşim iftira attı
ASAYİŞ Haberi
Kızı ve oğluna cinsel istismardan yargılanan sanık: Eşim iftira attı

Beyşehir ilçesinde oğlu ile kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Seydişehir’de tutuklu yargılanan 42 yaşındaki 'baba' duruşmada verdiği ifadede, ''Eşim aldatma olaylarını kapatmak için iftira attı'' dedi.
Olay, şu an 14 yaşında olan kız çocuğunun, geçen yıl aralık ayında 16 yaşında olan ağabeyine, babasının kendisine 7 yaşından itibaren cinsel istismarda bulunduğunu söylemesi üzerine ortaya çıktı.
Ağabey de annesine babasının 11 yaşındayken kendisine top almaya geldiği evde cinsel istismarda bulunduğunu söyleyip, kız kardeşini istismardan kurtarmasını istedi.
Küçük kız durumu soran annesine, babasının kendisini 7 yaşından itibaren evde kimsenin olmadığı zamanlarda taciz ettiğini, geçen yıl yaz tatilinde babasıyla yaptığı görüşmeyi telefon ile kayıt ettiğini belirtti.
Anne şikâyetçi oldu, baba tutuklandı
Anne, jandarmaya şikâyetçi oldu. Geçen ocak ayında gözaltına alınıp, tutuklanan baba hakkında ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından 60 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2 çocuk devlet koruması altına alındı.
Eşim iftira attı
Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 2'nci duruşması yapıldı. Tutuklu sanık ile şikâyetçi annenin avukatları ile hazır olduğu duruşmaya Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları da katıldı.
Tanıkların dinlendiği duruşmada tutuklu sanık, eşinin kendisine iftira attığını öne sürdü. Eşinin kendisini aldattığını iddia eden baba, ''Ben çocuklarım için eşimden ayrılmadım. Eşim, aldatma olayını kapatmak için bu iftirayı atmıştır'' dedi. Cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen kızının tiki olduğunu ve vücuduna dokundurtmadığını ileri süren baba, ''Kızımın tiki vardır. Kesinlikle kendi vücuduna dokundurtmaz. Annesinin baskısıyla aleyhime beyan vermiştir'' diye konuştu.
Anne ise ''Hangi anne davaya konu olmamış bir şeyi dava konusu yapıp, çocuklarının omzuna psikolojik yük yükler'' dedi.
Mahkeme heyeti, A.K.'nin tutukluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Kaynak; Cumhuriyet

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kızı, ve, oğluna, cinsel, istismardan, yargılanan, sanık:, Eşim, iftira, attı,
Yorumlar
Haber Yazılımı