Haber Detayı
10 Eylül 2017 - Pazar 12:58 Bu haber 2621 kez okundu
 
Kaymakam Erdoğan, Su Ürünleri İşleme Tesisini İnceledi
Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Su Ürünleri işleme tesisini ziyaret ederek firma yetkililerinden bilgi alıp çalışmaları yerinde inceledi.
EKONOMİ Haberi
Kaymakam Erdoğan, Su Ürünleri İşleme Tesisini İnceledi

Hijyen bir ortamda iş güvenliği kurallarına uyularak çalışma yapıldığını belirten Aydın Erdoğan, yaptığı açıklamada yurt içi ve dışına balık filato pazarlayarak ülke ekonomisine katkı sağlandığını söyledi.

İstihdam mahalli yatırımları her zaman desteklediklerini kaydeden Erdoğan, ‘’Bu tesislerin yaşaması için çevremizdeki Suğla, Beyşehir göllerindeki yasaklara uyulması gerekir. Bu işletmelerin ekonomik gücü geliştikçe balık işleme kapasite artar istihdam gelişir ülkemiz döviz kazanır onun için göllerimize sahip çıkmalıyız.’’dedi.

Avrupa’nın birçok ülkesine ihracat yaptıklarını aktaran İşletme sahibi Ramazan Özkal, ‘’Tesislerimizde tatlı su ve deniz ürünlerini işleyip pazarlıyoruz. Turizm şirketleri sazan ve yağ balığına çok talep ediyor. Şu anda işletmemizde 60 işçi çalışmaktadır. 20 yıldır 3 ortakla beraber ekonomimize döviz kazandırmaktayız. Tesisimizi ziyaret eden Sn kaymakamımıza teşekkür ediyoruz’’diye konuştu.

Ziyarete İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yavuz Ünüvar eşlik etti.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kaymakam, Erdoğan,, Su, Ürünleri, İşleme, Tesisini, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı