Haber Detayı
05 Şubat 2021 - Cuma 02:20 Bu haber 1382 kez okundu
 
Kaymakam Erdoğan, esnaf ziyaretinde müzik atölyesini inceledi
KÜLTÜR - SANAT Haberi
Kaymakam Erdoğan, esnaf ziyaretinde müzik atölyesini inceledi

Seydişehir' Kaymakamı Aydın Erdoğan, esnaf ziyaretleri çerçevesinde müzik imalat atölyesini inceleyip sorunlarını dinledi.

Seydişehir’de kendi tasarımı ve kendi imalatı olarak elektrogitar, gitar, bağlama,  elektro ut gibi enstrümanları Türkiye’nin birçok bölgesine pazarlayan Bayram Bölek ve aranjör, Müzisyen Celalettin Gelmez ‘den çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Türkiye'nin birçok yerinden siparişler aldıklarını belirten Bayram Bölek, ut, Elektrogitar, bağlama gibi enstrümanları, sabırla imal ettiklerini söyledi.

Müziğe ilgisinin dedesinden geldiğini vurgulayan Celalettin Gelmez '' Abimin hediye ettiği gitar ile birlikte müziğe ilgim en üst seviyeye ulaştı ve gitarla gönül bağım oluştu. Bu aşamadan sonra daha çok çalışarak bu alanda birçok eser oluşturduk. Bunun yanında reklam müziği, jingle ve dizi müziği oluşturuyoruz. Çıkardığım bir eser şu anda Kültür ve Turizm Bakanlığında yer alıyor. Buna benzer çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam edeceğiz'' dedi.

Kaymakam Aydın Erdoğan, '' Seydişehir' de örnek teşkil edip daha çok gence müziği yaygınlaştırmanızdan çok memnun oldum. Yeni projelere her zaman destek olduğumuzu belirtmek isterim. İş hayatınızda başarılarınızın devamını diler misafirperverliğiniz için teşekkür ederim'' dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kaymakam, Erdoğan,, esnaf, ziyaretinde, müzik, atölyesini, inceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı