Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 11:04 Bu haber 1652 kez okundu
 
Kaymakam Erdoğan 10 Kasım mesajı yayınladı
GÜNDEM Haberi
Kaymakam Erdoğan 10 Kasım mesajı yayınladı

Kaymakamımız Sayın Aydın Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakamımız Aydın Erdoğan, yayımladığı mesajında; “Tüm yaşamını vatanı ve Türk Milleti için harcayan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün sonsuzluğa uğurlanışının 82. yıl dönümünde onu saygı ve şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış büyük bir fikir ve devlet adamıdır. İleri görüşlülüğü, irade ve cesareti, azim ve kararlılığı ile de dünya tarihinin unutulmaz komutanları arasında yerini almış, askeri bir dehadır.

Milleti için sayısız hizmetinin yanında, dünya barışını ve insanlık idealini daima ön planda tutmuş; bu yönüyle de tüm insanlığın saygısını kazanmıştır. Atatürk, sadece Türk Milletinin değil, dünyanın bütün mazlum milletlerinin sevgi ve takdirine mazhar olmuş, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya görüşü ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir. Bugün hepimize düşen ortak görev yine yıllar önce Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmak” olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Kaymakam, Erdoğan, 10, Kasım, mesajı, yayınladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı