Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 01:58 Bu haber 1452 kez okundu
 
Japonya'dan Seydişehir'e sağlık tarama aracı
Görüntülü haber.
SAĞLIK Haberi
Japonya'dan Seydişehir'e sağlık tarama aracı

Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği ile Seydişehir Kaymakamlığı, Belediye, ilçe sağlık müdürlüğü protokolüyle "Yerel Projelere Hibe Programı" kapsamında ‘Mobil Gezici Sağlık Aracı hizmete başladı.

Kaymakam Aydın Erdoğan, sağlığa yapılan yatırımın ne kadar önemli olduğunu pandemi döneminde idrak edildiğini belirterek mobil sağlık aracının 55 mahallede hizmet vereceğini söyledi.

Hastaneye ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlar ile mevsimlik tarım işçilerinin sağlık taramalarının yapılabilmesi için proje yapıldığını ifade eden Kaymakam Erdoğan, ‘‘Bir yıllık proje çalışmasıyla aracı ilçemize kazandırdık. Emeği geçen proje koordinatörü Serap Caymaz’a ve Japonya Büyükelçiliğine ilçemiz adına teşekkür eder hayırlı olmasını dilerim’’ dedi.

Aracın son sistem teknoloji ile donatıldığını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tutal, ‘’ 500.000 lira maliyeti olan araç ilçemize hibe edildi. Akciğer Grafiği, Röntgen, Ultrasonografi, EKG, Solunum testi, Kan alma, Muayene vb. konularda hizmete başladı. Küçük bir araçta mini bir hastane konforu sağlandı. Hastalıkların erken teşhisi sağlanacak. ’’ diye konuştu.

Milli irade meydanındaki törene Kaymakam Aydın Erdoğan, Belediye Başkanı Mehmet Tutal, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Yahya İsa Koca, Emniyet Müdürü Kasım Özdemir, Siyasi Parti İlçe Başkanları, STK Başkanları, Kamu Kurum ve kuruluşlarının Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar katıldı.

Başkan Mehmet Tutal, Kaymakam Aydın Erdoğan ve Proje Koordinatörü Serap Caymaz'a plaket verdi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Japonya'dan, Seydişehir'e, sağlık, tarama, aracı,
Yorumlar
Haber Yazılımı