Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 20:03 Bu haber 2189 kez okundu
 
Demokrasi şehitlerini unutmadılar... Unutulmadılar...
Saygı ve özlemle
SİVİL TOPLUM Haberi
Demokrasi şehitlerini unutmadılar... Unutulmadılar...

Seydişehir’de demokrasi haftasında, suikast ile öldürülen şehitler düzenlenen törenle anıldı. Barış ve kardeşlik adına güvercinler uçurtuldu.

CHP, ADD, Eğitim-Sen, Eğitim- İş sendikası Atatürk anıtına konan çelenklerin ardından ortak açıklamayı Atatürkçü Düşünce Derneği  Şube Başkanı Hürriyet Demiral yaptı.

Demiral, törende yaptığı konuşmada, Ocak ayının toplumsal hafızayı yoklama zamanı olduğunu belirterek şunları söyledi:

Demiral, “31 Ocak 1990’da kurucu genel başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledilmesiyle başlayan süreç, Turan Dursun, Bahriye Üçok ve Uğur Mumcu cinayetleriyle sürdü. Çetin Emeç, Onat Kutlar,  Eşref Bitlis, Ahmet Taner Kışlalı, Ali Gaffar Okkan suikastları da aynı karanlık odakların hain planlarıdır. Bu yönüyle bakıldığında, suikastların asıl hedefinin Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti olduğu açıktır. Bu suikastların arkasındaki güçlerin bir türlü gün yüzüne çıkartılmamasıdır.

Bugün milletçe el ele vererek bilinçli ve kararlı bir biçimde bütün yurtsever güçlerin örgütlenmesinin zamanı gelmiştir. Böyle bir örgütlenme sonucu verilecek mücadele ile Atatürk’ün bizlere sunduğu aydınlık yola gideceğimize şüphe yoktur.  İşte bu yüzden hepimize büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir. Buğun burada hepimiz Uğur Mumcu olmalıyız, bugün burada hepimiz Muammer Aksoy olmalıyız. Bugün burada hepimiz Gaffar Okkan ve bugün burada hepimiz, şüphesiz ki Mustafa Kemal Atatürk Olmalıyız. Mücadeleleri rehberimiz olan tüm devrim şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Anıları önünde eğiliyor ve Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma mücadelesinde olacağımıza söz veriyoruz. “

Kaynak: (Enver Haykır) - Seydişehir Gündem Editör: Enver Haykır
Etiketler: Demokrasi, şehitlerini, unutmadılar..., Unutulmadılar...,
Yorumlar
Haber Yazılımı