Haber Detayı
07 Ocak 2019 - Pazartesi 12:03 Bu haber 1668 kez okundu
 
Mahmut Esat Ortaokulu şampiyon oldu
SPOR Haberi


2018 -2019 Eğitim öğretim yılı Okul sporları Seydişehir’de yapıldı.

Atatürk spor salonunda Beyşehir, Hüyük, Derebucak, Bozkır, Yalıhüyük ve Ahırlı ilçeleri okullarının katıldığı müsabakalarda Mahmut Esat Ortaokulu birinci oldu.

2018 -2019 eğitim öğretim yılı okul sporları kapsamında yapılan turnuvalara; Mahmut Esat Ortaokulu Küçük Erkek Futbol, Yıldız Erkek Futbol, Küçük Erkek Futsal, Yıldız Erkek Futsal, Küçük Erkek Basketbol, Yıldız Erkek Basketbol, Küçük Kız Basketbol, Küçük Kız Hentbol, Yıldız Kız Voleybol ve Yıldız Erkek Voleybol branşlarında olmak üzere toplam 10 kategoride katılım sağladı.

Mahmut Esat, 29 gün süren müsabakaların ardından 7 takımını Bölge Şampiyonu, 1 Takımını Bölge İkincisi ve 2 Takımını İlçe Üçüncüsü yaparak okul sporlarına damgasını vurmuştur. İşte takımların dereceleri:

S.N

TAKIMLARIMIZ

 

DERECELERİ

1

Küçük Erkek Futbol

 

Bölge Şampiyonu

2

Yıldız Erkek Futbol

 

Bölge Şampiyonu

3

Küçük Erkek Basketbol

 

Bölge Şampiyonu

4

Yıldız Erkek Basketbol

 

Bölge Şampiyonu

5

Küçük Kız Basketbol

 

Bölge Şampiyonu

6

Küçük Kız Hentbol

 

Bölge Şampiyonu

7

Yıldız Erkek Voleybol

 

Bölge Şampiyonu

8

Küçük Erkek Futsal

 

Bölge İkincisi

9

Yıldız Kız Voleybol

 

İlçe Üçüncüsü

10

Yıldız Erkek Futsal

 

İlçe Üçüncüsü

 

 

 

 

 

Özveri ve büyük bir çabayla, öğrencileri, haftanın beş günü spor salonlarına spor yaptırmak için taşıyan Beden Eğitimi Öğretmenleri elde edilen bu başarıların tesadüf olmadığını bir kez daha tüm ilçeye kanıtlamış oldu. Yıllardan beri sportif anlamda hep zirvede olmayı hedefleyen ve şimdiye kadar hedefine ulaşmış olan okulumuz, öğrencilere spor yaptırarak onların hem özgüvenlerinin ve kişiliklerinin gelişimine hem de bedensel ve zihinsel gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Bütün bu faktörlerin yanında spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak, bununla beraber, sporun birleştirici gücünü kullanarak, içkiyi, sigarayı, uyuşturucuyu ve terörü de önlemek için öğrencilerin eğitimine olumlu katkıda bulunmaktadır.

Okul Müdürü Süleyman Boztepe; “Mahmut Esat Ortaokulu olarak Akademik ve Sportif anlamda güçlü bir kadroya sahip olduklarını ve bu güçlü kadronun Akademik ve Sportif alanda büyük başarılara imza attığını ve sonuçlarını somut olarak gösterdiklerini belirti.

Bu anlamda Seydişehir’in marka okulu olmaya devam edeceklerini ve bu alanda yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen yılmadan çalıştıklarını ve çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.  Elde etmiş olduğumuz bu başarılardan ötürü, özveriyle çalışan Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi, başarının mimarlarından olan öğrencilerimizi tebrik eder ve desteklerini esirgemeyen velilerimize şükranlarımı sunar, Konya’da yapılacak olan müsabakalarda takımlarımıza başarılar dilerim.” dedi.

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: Mahmut, Esat, Ortaokulu, şampiyon, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,