Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 00:42 Bu haber 1416 kez okundu
 
Beslenme ve diyetisyen merkezi açıldı
SAĞLIK Haberi


Diyetisyen Oğuz Kırmızı kurucusu olduğu Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezini Alaylar 2 Mahallesi Belediye karşısına açtı. 

Sağlıklı yaşamın yollarını Seydişehirlilere kendi Diyet Danışma ve Beslenme Merkezi’nde göstereceğini belirten Oğuz Kırmızı, açılışa katılan davetlilere teşekkür ederek, memleketinde hemşerilerine sağlık hizmeti vermekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Beslenme ve Diyet Merkezi’nin Seydişehir için bir kazanç olduğuna dikkat çekti.
Tutal, "Oğuz Kardeşimizin tecrübesi nedeniyle ilçemizde başarılı olacağına inanıyorum, yetiştiren ailesine teşekkür ediyorum" dedi.
Oğuz Kırmızı Kimdir;
Diyetisyen Oğuz Kırmızı, 1988 yılında ilçemizin Gökhüyük Köyünde doğmuştur. İlkokulu köyünde okuduktan sonra ortaokul ve lise öğrenimini Konya’da tamamlayan Oğuz Kırmızı, aynı yıl Süleyman Demirel Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümünde Üniversite eğitimine başladı.

Gıda Teknolojisi Bölümünden mezun olduktan sonra Ova süt firmasında 2 yıl laboratuvar sorumlusu olarak çalıştıktan sonra, Sağlıklı yaşamın ayrılmaz iki parçası olan gıda ile beslenme konusunda uzmanlaşmaya karar vererek, Selçuk Üniversitesi Beslenme Ve Diyetetik Bölümünde Diyetisyenlik eğitimine başladı.

2018 yılı Haziran ayında Üniversiteden mezun olan Oğuz Kırmızı, aldığı eğitim ve edindiği tecrübelerini doğduğu yer olan Seydişehir halkıyla paylaşıp, sağlıklı bireyler olarak yaşamaya katkı sunmaya karar vermiştir.

Diyetisyen Oğuz Kırmızı ilçemizde bulunan şehit ve gazilerimizin eş ve çocuklarına ücretsiz danışmanlık yapacak olmaktan ayrıca gurur duyacaktır.

Beni Seydişehir’e çekenin samimiyet ve dostluk olduğunu belirtmeliyim. “Dünya Sağlık Örgütü’ne göre sağlık, sadece hastalık ve sakatlığın olmayışı değil; kişinin fiziksel, ruhsal ve sosyal olarak da tam bir iyilik halinde olmasıdır. Ben tam da bu yüzden, sizlere ‘ruhunuzla fiziğiniz aynı beden olsun’ diyerek sağlık ve mutluluk vermek için buradayım. Beslenme, sağlığın temelini oluşturur. Beslenme, açlık duygusunu bastırmak ya da canımız çektiğinde yemek içmek değildir. İnsanın büyüme, gelişme, sağlıklı ve üretken olarak uzun süre kalitede yaşaması için gerekli olan önlemi vücudunda kullanabilmesidir. Yetersiz ve dengesiz beslenme vücut direncini azaltarak, kişinin daha sık hastalanmasına çalışma, planlama ve yönetme yeteneğinin düşmesine hem zihnen hem bedenen bir çöküntüye neden olmaktadır. Yani beslenmenin yetersizliği de aşırısı da sağlığımız için zararlıdır”.

Mesleğimi Seydişehir’de Diyetisyen olarak sürdüreceğim, bu nedenle de “Beslenmenizde değişiklikler yaparak ileriki yaşlarda karşılaşabileceğiniz kanser, kardiyonasyonel hastalıklar, şeker hastalığı, hipertansiyon gibi hastalıkların oluşum riskini birlikte azaltacağız. Gelişen dünyada oluşan yaşam koşulları, olumlu katkılarının yanında maalesef bazı olumsuzlukları da getirmektedir. Tüm dünyada obezite sıklığı gün geçtikçe artmaktadır. Amacım, sosyal hayatınızdan uzaklaşmadan pratik ve alternatif yöntemler ile bundan sonraki hayatınızda yeni bir bakış sağlayarak, ruhunuzun istediği bedeni fiziğinize giydirmektir. “ruhunuzla fiziğiniz aynı bedende olsun” diyerek hayatınızı kaliteli bir yaşama dönüştürmek için buradayım. Gönülden sevdiğim mesleğimi, gönül verdiğim şehirde en güzel şekilde sürdürmek için siz değerli hemşerilerimin ilgisine ve desteğine olan inancımı belirtir, saygılar sunarım.

Oğuz Kırmızı/    Diyetisyen

Kaynak: (Enver Haykır) - Enver Haykır Editör: Enver Haykır
 
Etiketler: Beslenme, ve, diyetisyen, merkezi, açıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

,